BANDS

Profeetat

Profeetat eli Cheek ja Elastinen toteuttavat areenakonserttiensa jatkoksi myös seitsemän festivaalikeikkaa.

Profeettojen kesäkiertue käynnistyy Himoksella juhannusaattona, jonka jälkeen on vuorossa keikat Seinäjoen Provinssissa, Turun Ruisrockissa, Jyväskylän Suomipop-festivaaleilla, Tikkurila Festivaaleilla ja Oulun Qstockissa. Profeettojen viimeinen esiintyminen tapahtuu Tampereen Blockfesteillä elokuun puolivälissä. Festivaalien liput ovat myynnissä tapahtumien normaaleissa...

Read more »


Promotion

Akkreditointipyynnöt:
Johannes Kinnunen
tel +358 41 5336211
johannes@fullsteam.fi

Label contact

Cheekin manageri: Carla Ahonius (carla@manageme.fi)
Cheekin haastattelupyynnöt: Inka Laitinen (inka.laitinen@warnermusic.com)
Elastisen haastattelupyynnöt: Essi Kivitie (essi@rahina.com)

Info

Promoottori:
Juha Kyyrö
tel +358 50 5468187
juha@fullsteam.fi

Tuotanto:
Joona Teittinen
tel +358 500 896543
joona@fullsteam.fi  


NEWS


PROFEETAT FESTIVAL TOUR
Cheek and Elastinen to perform at selected Summer festivals.

CHEEK + ELASTINEN = PROFEETAT
Arena shows in Helsinki and Turku in April 2017.

CHEEK: ALPHA OMEGA CLUB TOUR
Nine surprise shows in September, tickets go on sale tomorrow.

» Archive

Random pressphotos


» More pressphotos

« Back to artist list


Upcoming shows

  • No upcoming shows


Join mailing list

Order info about updates straight to your email

In English Suomeksi



Fullsteam elsewhere
Tumblr  


Copyright 2009 Fullsteam Records & Agency. All rights reserved.