BANDS

Heikki Helastinen

BIO

Heikki Helastinen yhdessä ystäviensä Musta-Pekkaruuskan ja Kodittomanmiehen kanssa valloitti suomalaisten sydämet herkällä debyyttisinglellään "JOULU SINKKUNA". 

Juhla-räpiksi musiikkiaan luokittelevan Helastisen toisen singlen ja musiikkivideon "IKUINEN VIIKONLOPPU", myötä Helastinen kirjoitti levytyssopimuksen Universal Musicin kanssa ja juhlistamistilaisuus vietettiin samana iltana Helsingin Citykäytävän...

Read more »



Promotion

Universal Music Finland
Jannika Nyqvist
jannika.nyqvist@umusic.fi

Booking

Toni Ritonen
tel +358 50 4044573
toni@fullsteam.fi

Mika Sorola
tel +358 44 2696072
mika@fullsteam.fi

Label contact

Universal Music Finland
Marja Kokko
marja.kokko@umusic.fi

Info

Management:
Virpi Immonen
tel +358 41 5186243
virpi@fullsteam.fi

Production:
Joona Teittinen

tel +358 500 896543
joona@fullsteam.fi 

NEWS


FULLSTEAM 15 NEWS
Mira Luoti, Fullsteam DJ's and more added.

MTV PUSH BLOCK PARTY
Gracias & The Globe Band, Black Twig, NEØV and others in

» Archive

Random pressphotos


» More pressphotos

« Back to artist list


Upcoming shows

  • No upcoming shows


Join mailing list

Order info about updates straight to your email

In English Suomeksi



Fullsteam elsewhere
Tumblr  


Copyright 2009 Fullsteam Records & Agency. All rights reserved.